Gerda Lukošiūtė: https://zaliasisverslas.wordpress.com/2016/03/21/rusiavimas-svarbus-musu-zemei-ir-mums/comment-page-1/#comment-6
Samanta Strungytė: https://menasirkultura.wordpress.com/2016/03/21/juste-juskeviciute-gyvenimas-del-likeo/comment-page-1/#comment-43
Gabrielė Lukšytė: https://kittohealthiness.wordpress.com/2016/03/22/begiojimas-lauke-naudingesnis-uz-begimo-takeli-daugeliu-priezasciu/comment-page-1/#comment-32
Mantas Butėnas: https://weandnatureblog.wordpress.com/2016/03/21/kotryna-kabasinskaite-darom-2016/comment-page-1/#comment-74
Viktorija Žalytė: https://menasirkultura.wordpress.com/2016/03/22/milda-ziukaite-modernus-kiausiniu-marginimo-budai/comment-page-1/#comment-48
3.22.2016
Gabrielė Lukšytė: Mirtis nesirenka, o jis?
Ką žmonės mato prieš mirtį? Šviesą tunelio gale? Angelus? O kas, jeigu yra dar kažkas, kas praneša jums kada ir kaip mirsite? Savotiškas mirties angelas - Žmogus drugys...
Praėjus dviems metams po žmonos mirties Džonas Kleinas, pats nesuprasdamas kaip tai įvyko, atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje, kuriame pastaruoju metu žmonės pastebi keistą padarą - žmogaus dydžio drugį raudonomis akimis. Pamatęs antgamtinės būtybės paveikslą Džonas supranta, kad jis sutampa su tuo, ką jo žmona piešė prieš pat mirtį. Tai įkvepia žurnalistą pasilikti miestelyje ir pradėti tyrimą.
Oficialus filmo plakatas iš www.imdb.com |
Praėjus dviems metams po žmonos mirties Džonas Kleinas, pats nesuprasdamas kaip tai įvyko, atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje, kuriame pastaruoju metu žmonės pastebi keistą padarą - žmogaus dydžio drugį raudonomis akimis. Pamatęs antgamtinės būtybės paveikslą Džonas supranta, kad jis sutampa su tuo, ką jo žmona piešė prieš pat mirtį. Tai įkvepia žurnalistą pasilikti miestelyje ir pradėti tyrimą.
2002 metų Mark Pellington kino juosta „Žmogaus drugio pranašystės“ (anlg. "The Mothman Prophecies") - mistinė siaubo drama, kurios pagrindinis aktorius yra Richard Gere. Filmas užtektinai senas, kad nereikėtų kabinėtis prie jo specialiųjų efektų, tačiau ir užtektinai brandus, kad būtų pagirtas už aktorių vaidybą. Kaip ir visi, šis kūrinys, tam tikra prasme, klišė - tokio pobūdžio filmų yra ne vienas ir ne du. Šį filmą labiausiai galima sugretinti su „Galutinis tikslas“ ir labai artimo pavadinimo juosta - „Drugio efektas“. Filmas ilgas ir karts nuo karto pabostantis todėl sunkiai išlaikantis dėmesį. Labiausiai erzino viso filmo metu, kur reikia ir nereikia, įterptas garso takelis - sakykit ką norit, bet kas per daug, tas nesveika. Taip pat „seno sukirpimo“ filmavimo maniera, kai greit artėjama prie objekto. Bendrai - filmas turintis prasmę, bet prieš nusprendžiant ar norėčiau jį peržiūrėti dar kartą reikėtų stipriai pagalvoti... Nors IMDb vertinimai stipriai prasilenkia su mano nuomone, todėl nepasitikėkite kitais - peržiūrėkite ekranizaciją patys.
Viktorija Žalytė: Moteris, slypinti vyro kūne: gamtos klaida, kurią galima ištaisyti? (foto)
Oficialus filmo plakatas iš imdb.com |
Gerda ir Einaras Wegener'iai - laimingai susituokę. Abu jie - dailininkai. Vieną dieną Gerda (akt. Alicia Vikander) savo vyro Einaro (akt. Eddie Redmayne) paprašo papozuoti jos tapomam moters portretui. Vyras, žinoma, sutinka. Sesijų metu vilkėdamas moteriškais drabužiais Einaras vis labiau ima suprasti, kad jis - moteris, įkalinta vyro kūne. Ilgai kentėjęs, jis pagaliau priima sprendimą - ryžtasi lyties keitimo operacijai.
Nors ir pagrindinė šio filmo istorija gali pasirodyti išties gluminanti, filmo siužetas neįprastas ir nebanalus, tad jį pažiūrėti tikrai verta. Aktorių vaidyba profesionali ir sujaudinanti iki širdies gelmių, tikriausiai ne veltui aktorė Alicia Vikander pelnė Oskarą už vaidmenį šiame filme. Labiausiai mane sukrėtė ir privertė susimąstyti tai, kad visos istorijos metu Einaro žmona Gerda, kad ir kaip buvo sunku, pamažu ėmė susitaikyti su mintimi apie "vyro praradimą", palaikė jo sprendimą tapti moterimi ir visada stengėsi būti šalia. Šis filmas padėjo suprasti, kad meilė nėra apribota vien tik moters ir vyro santykiais.
Ši kino juosta - ypač pamokanti, keičianti suvokimą apie kitokius žmones ir sukelianti apmąstymų audrą apie tai, kokie mes visi skirtingi, tačiau kad ir kokie bebūtume - kiekvienas esame vertas būti laimingu. "Aš nežinau kokios pagalbos man reikia, bet nebegaliu toliau gyventi nežinodamas kas aš"; "Moterimi mane padarė Dievas, daktaras tiesiog išgydė nuo ligos, privertusios mane slapstytis" - tokie žodžiai skambėjo veikėjo Einaro lūpomis. Šis filmas padeda pažiūrėti į transeksualų žmogų kitu kampu, kartu su juo išgyvenant skausmą ir džiaugsmą. Danų mergina - tai giliai paliečiantis, sukrečiantis ir ilgam įsiminsiantis filmas. Manau, kad jį derėtų netgi parodyti vyresnių klasių moksleiviams mokyklose - filmas padėtų ugdyti toleranciją, lavinti moksleivių suvokimą ir mažinti patyčių kiekį ateityje. Tikriausiai keista, kad nepateikiau beveik jokios kritikos apie šią ekranizaciją, tačiau tokio tipo filmų - tikrai mažai, o kai nėra su kuo lyginti - nėra ko ir kritikuoti. Šį filmą ne tik rekomenduoju, jį pažiūrėti - būtina, nes tik praplėtę savo suvokimą ir pažiūras galėsime gyventi bent šiek tiek geresniame pasaulyje.
Na ir pabaigai kviečiu pasižiūrėti nuotraukų - iškarpų, darytų žiūrint filmą:
Na ir pabaigai kviečiu pasižiūrėti nuotraukų - iškarpų, darytų žiūrint filmą:
Samanta Strungytė: Kino juostos, kurias privalu išvysti (video)
Šįkart nusprendžiau nesiremti vien savo asmenine nuomone apie romantinius filmus, o pasirinkau padaryti mažą apklausą ir sužinoti kurie romantiniai filmai labiausiai suvirpina merginų širdis ir yra įtraukti į jų mėgstamiausių filmų sąrašą.Visiems yra gerai žinomas posakis - dėl skonio nesiginčijama. Tai patvirtina puikiai žinomą faktą, jog žmonių skoniai skiriasi, tad nesitikiu, kad visos pasiūlytos meilės kino juostos smigs jums tiesiai į širdį, bet tikiuosi, jog bent vieną iš jų pasirinksite pažiūrėti ir jūs.
Mantas Butėnas: Galbūt gali man paskolinti penkias minutes? (foto)
(Oficialus filmo plakatas) |
Laikas – pinigai, neabejoju, kad esate šią frazę jau esate girdėję anksčiau. Tačiau filmui „Įkalinti laike" (org. „In time") ji tinka kaip niekur kitur. Režisieriaus Andrew Niccol sukurtas filmas nukelia mus į tokią ateity, kur pagrindinė valiuta yra būtent laikas. Už jį tu gali nusipirkti laikraštį kioskelyje, už kiek didesnį jo kiekį naują automobilį iš salono, jis saugomas seifuose ir būtent juo tau mokamas atlyginimas už darbą. Jei tik turi laiko – šiame pasaulyje gali gyventi amžinai ir gyventi oriai, nes čia tu nesensti nuo 25 metų. Na, turbūt nereikia sakyti kas būna kai ištiksi paskutinioji tavo minutė.
(Štai taip filme "Įkalinti laike" atrodo asmeninis žmogaus laikrodis. (nuotrauka iš lostinreviews.com)) |
Šiame 2011 metais išleistame filme pagrindinis vaidmuo atiteko visiems gerai žinomam Justin Timberlake, kuris įkūnijo nelaimėlį Will Sallas. Pagrindiniam filmo herojui laikrodis retai rodo daugiau negu paroj yra valandų, todėl jam tenka kiekvieną dieną kovoti už savo gyvybę ir ,be abejonės, nešvaistyti laiko. Filme netrūksta kovos scenų, susišaudymų, mašinų persekiojimų ir panašiai, tačiau, atrodo, kad filmas neišnaudojo savo viso potencialo. Iš pradžių pagrindinė filmo idėja sužavėjo, bet vėliau tai priminė dar vieną eilinį „holivudinį" filmą kuomet dar neįpusėjus filmui būna aišku kaip baigsis filmas ir kaip seksis pagrindiniam herojui. Galbūt garso takelis, galbūt aktorių vaidyba arba per daug nuvalkiotas scenarijus ir filmo eiga neleido šiam filmui išgauti tokio rezultato, kokio norėtųsi. Interneto svetainėje imdb.com šio filmo įvertinimas nesiekia septyneto, su kuo, manau, būtų dėsninga sutikti.
Nors ir jautėsi, kad šiam filmui kažko trūksta, bet visgi nesigailiu, kad jį peržiūrėjau. Ekranizacijoje buvo įdomių idėjų ir scenų, dėl ko šio filmo žiūrėjimas nebuvo kankynė kuo greičiau laukiant pabaigos. Nuobodžiaujant ir sunkiai išsirenkant ką žiūrėti toliau, šis kūrinys puikiai tiks.
3.21.2016
Gerda Lukošiūtė: Pasiilgote Borato? S. Baron‘as Cohen‘as sugrįžo!
Oficialus filmo plakatas iš www.imdb.com |
Tikriausiai
visi puikiai prisimenate tokius filmus kaip “Boratas” ar “Diktatorius” ir šių
filmų pagrindinius personažus įkūnijantį aktorių S. Baron‘ą Cohen‘ą. Šio
aktoriaus kuriami personažai yra išskirtiniai savo sarkastiškumu ir išskirtiniu
idiotiškumu, tad jeigu spėjote pasiilgti šio ypatingo aktoriaus, kuriamo
humoro, turiu jums gerą žinią. Visai neseniai didžiuosius kino teatrus
sudrebino komedija „Šnipas per klaidą“ apie du ilgą laiką nesimačiusius brolius
ir jų susitikimą, o vėliau ir bendrą veiklą. Kviečiu pasiklausyti garso įrašo
ir sužinoti ką apie filmą mano vienas iš jo žiūrovų.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)