4.19.2016

Komentarai 04.19

Gerda Lukošiūtė: https://menasirkultura.wordpress.com/2016/04/18/giedre-montvilaite-ir-juste-juskeviciute-apie-mena-kare

Gabrielė Lukšytė: https://menasirkultura.wordpress.com/2016/04/19/milda-gudaityte-irasas-socialiniame-tinkle/comment-page-1/#comment-71

Samanta Strungytė: http://zmoniuapsauga.blogspot.lt/2016/04/dazniausiai-pasitaikantys-ket-pazeidimai.html?showComment=1461094525927#c2321015575581618784

Viktorija Žalytė: http://vduvktechnologijosirinovacijos.weebly.com/pagrindinis-puslapis/april-19th-2016#comments

Mantas Butėnas: https://kittohealthiness.wordpress.com/2016/04/19/slidinejimas-kur-geriau/comment-page-1/#comment-65

Mantas Butėnas: „Ne Dievas tai padarė, o mes."

Dvidešimt pirmame amžiuje daugelio mūsų jau nebestebina technologiniai ar medicininiai pasiekimai. Paskaičius šiuolaikinę žiniasklaidą nesunku sužinoti apie kokį nors naują mokslo pasaulyje atsiradusį išradimą. Įvairūs moksliniai pasiekimai mums tampa savaime suprantamu dalyku ir natūralu, kad dažniausiai tokie pasiekimai mus paveikia teigiamai. Pasiutligė, gripas, tymai ir dar daugelis ligų anksčiau buvusios siaubingai pavojingos ir pandeminės dabar medicinos mokslo pasiekimų dėka tapo beveik išnykusiomis arba dažniausiai nesudėtingai pagydomomis ligomis. Tačiau kai tik atrodo, kad susitvarkoma su vienu baisiu pandeminiu užkratu atsiranda kitas. Nenuostabu, kad žinant ligų istoriją gali atsirasti mintis, kad galbūt kai kurie vaistai, kurie pagydo nuo vienos ligos gali sukelti kitą. Būtent tokia teorija yra ekranizuojama 2007 metų Francis Lawrence režisuotame filme „Aš esu legenda"
(oficialus filmo plaktas iš imdb.com)
Išradus vaistus nuo vėžio mutuoja pavojingas virusas sklindantis per tiesioginį kontaktą ir orą. Virusas paveikia apie 90%  visos žmonijos populiacijos ją paversdamas „tamsos ieškotojais" ir iš esmės pakeičia nusistovėjusį pasaulį. Pagrindinis filmo veikėjas Robert Neville yra vienas iš nedaugelio turinčių imunitetą ir kovojančių prieš šį užkratą.
Nors didžiąją laiko dalį yra rodomas tik vienas veikėjas, tačiau filmas nuo to netampa nuobodus, nes tą veikėją įkūnija visiems gerai žinomas Will Smith. „Aš esu legenda" įtraukia savo siužetu, įspūdingai atrodančiu naujuoju pasauliu, skoningu garso takeliu ir nuolat filme tvyrančia paslaptinga atmosfera. Taip pat verta paminėti, kad filmas turi net dvi skirtingas pabaigas, taigi jeigu jums labai nepatiks filme parodyta pabaiga, nesunkiai galėsite rasti alternatyvią filmui sukurtą pabaigą.
Filmas labiausiai turėtų patikti apokaliptinio, katastrofų kino mėgėjams. Nors ir nelaikyčiau savęs tokių filmų gerbėju, nes juostų su „zombiais" yra tiesiog per daug ir beveik visoms kurias aš matęs kažko trūksta, tačiau „Aš esu legenda" aš laikyčiau vienu geriausiu tokio žanro filmu. Todėl tai dėmesio vertas filmas įvairų kiną mėgstantiems žiūrovams.



Gerda Lukošiūtė: Filmas, kuris vertas geros komedijos vardo

Kine nuolatos kuriama daugybė naujų komedijos žanro filmų, tačiau daugelis pastebi, kad filmai ne visuomet būną vykę, viena iš didžiausių to problemų – pasikartojantis scenarijus. Tad šįkart norėčiau pasidalinti filmu, kurio scenarijus yra išskirtinis ir įdomus, o svarbiausia – juokingas.
Oficialus filmo plakatas iš wwww.imdb.com
Prieš porą metų didžiuosius kino ekranus išvydo komedija „Ilgas pasivažinėjimas“. Tai filmas apie Beną, kuris dirba apsaugos darbuotoju, jis planuoja rengti vestuves kartu su savo būsima žmona Andžela, viskas skamba išties gražiai, tačiau, kad Andželos brolis Džeimsas, kuris dirba policininku, įsitikintų, kad būsimas sesers vyras yra vertas jos rankos, jis Beną pasiima į ilgą pasivažinėjimą, kuriame pilna veiksmo ir susišaudymų.
Filmo scenarijus išties vykęs, jame pilna veiksmo, tačiau netrūksta ir humoro jausmo. Aktorius Kevin Hart (vaidina Beną) yra puikus komikas, jo įkūnijamas personažas linksmas, gyvenime į viską pozityviai žiūrintis vaikinas, kuriam kartais ne viskas sekasi (pvz.: šaudyti), tačiau siekdamas tobulėti jis daro viską, kad užsibrėžti tikslai būtų pasiekti

Tiems kuriems ši komedija patiko turiu puikią žinią, šių metų pradžioje pasirodė komedijos tęsinys. Antroje filmo dalyje Benas su Džeimsu, prieš pat Beno ir Andželos vestuves, išvyksta vykdyti narkotikų prekeivio sugavimo operacijos. Ar jiems pavyks sužlugdyti kvaišalų pardavėją ir ar spės sugrįžti į vestuves, pamatysite pažiūrėję „Ilgas pasivažinėjimas 2“.








Filmo iškarpos darytos žiūrint filmą

Viktorija Žalytė: Baimė gali Jus įkalinti. Viltis gali Jus išlaisvinti.

Šį filmų apžvalgų maratoną pradėjau rašydama apie seną, jau klasika tapusį filmą, tad panašiai visa tai norėčiau ir užbaigti, paskutinį įrašą skirdama taip pat laiko patikrintam, senam... Na, bet man taip pat 21 metai kaip ir šiam filmui, tai aš irgi jau sena? Tikrai? Na kaip ten bebūtų, šis filmas yra puikus įrodymas, kad filmui nereikia jokių specialiųjų efektų ar kitų įmantrių dalykų tam, kad jis būtų geras, geram filmui sukurti užtenka tiesiog.... Ko? Šaunios idėjos! Šis filmas, turintis 9,3 iMDB įvertinimą jau 21 metus niekam neužleidžia 1 - osios vietos iMDB TOP-250!

Oficialus filmo plakatas iš imdb.com
Pabėgimas iš Šoušenko (The Shawshank Redemption) pasakoja istoriją, apie jauną bankininką, vardu Endriu, kuris yra pasodinamas į kalėjimą už nusikaltimą, kurio nepadarė. Iš pradžių Endriu ne itin gerai sekasi pritapti kalėjimo aplinkoje, tačiau pamažu jis užsitarnauja kalinių, prižiūrėtojų ir net kalėjimo direktoriaus pagarbą, įgauna papildomų privilegijų. Viskas, ką šis jaunas vyras turi - tai svajonės ir viltis vieną dieną išeiti į laisvę. Bet ar šiai vilčiai lemta virsti realybe?

Vilties svarba ir yra pagrindinė šio filmo mintis. Endžio ir Redo (Morgan Freeman), kuris jau spėjo tapti geriausiu Endžio draugu, požiūriai į viltį skirtingi, bet galiausiai, po daugelio nuotykių, supanašėja. Man asmeniškai daug labiau patiko Morgan Freeman atliktas vaidmuo, nei filmo pagrindinio veikėjo Endžio (akt.Tim Robbins). Ne vien dėl veikėjo Redo laidomų juokelių, bet dėl jo filme išreikštos pasaulėžiūros ir įsimintinų žodžių, kurie atskleidžia visai kitokį, 30 metų kalėjime praleidusio žmogaus požiūrį į gyvenimą. Šis vaidmuo šiam aktoriui labai tiko. Na o Tim Robbins vaidmuo man pasirodė kiek neišbaigtas ir neatskleistas, o galbūt tokia ir buvo filmo idėja, nes kito aktoriaus šiam vaidmeniui taip pat neįsivaizduoju.

Nors filmas vyksta uždaroje erdvėje - kalėjime, o ir pats filmo veiksmas gana lėtas, nuobodžiauti tikrai neteks. Nuostabus scenarijus, netikėti jo posūkiai labai įtraukia, įdomiai parodomas ir atskleidžiamas kalėjimo gyvenimas. Filmas, sukeliantis įvairiausių jausmų: laimę, neviltį, džiaugsmą, pyktį, liūdesį, juoka ir be abejo - viltį.


 Pasakysiu, ką kartoju tikriausiai aprašydama kiekvieną filmą, kad tiems, kurie dievina veiksmo filmus, šis filmas netiks. Šis filmas - menas, kurį reikia suprasti. Vieni šį filmą dievina, kiti - nekenčia. Man šis filmas - nuostabus, vienas geriausių, įsimenantis ilgam ir turintis didelę reikšmę. Na, jeigu jau tiek metų jis sugebėjo išlikti 1 - oje vietoje, aplenkė net ir tokius puikiai vertinamus filmus kaip Krikštatėvis ir panašiai, tai tikrai ne šiaip sau, patikėkite manimi. Jeigu dar yra tokių, kurie nesate matę šio filmo - būtinai pažiūrėkite. Net jeigu ir norėsis išjungti, išlaukite ir pamatysite, kaip filmas Jus įtrauks ir galbūt taps pačiu geriausiu Jūsų matytu filmu. Šis filmas - klasika, kurį privalo pamatyti kiekvienas, filmų mėgėju save laikantis žmogus. Kai prieš keletą metų peržiūrėjau šį filmą, man atsivėrė akys. Supratau, kad seni filmai - nuostabūs ir jų nuvertinti nereikėtų. Nuo tada stengiuosi, kad tai suprastų ir kiti. Jeigu iki šiol manėte, kad daugiau nei 10 metų turintis filmai - neverti dėmesio, linkiu šią nuomonę pakeisti.

Nuotrauka iš www.lifehack.org

4.18.2016

Samanta Strungytė: Ar įmanoma pamiršti pirmąją meilę?

Oficialus filmo plakatas iš www.obuolys.lt
Lietuviškas kinas buvo rodomas jau nuo 19 amžiaus pabaigos, o pradėtas kurti 20 amžiaus pradžioje. Šiuo metu galiu teigti, jog Lietuvoje atsirado nauja, gabių kūrėjų karta ir lietuviško kino industrija, gali pasiūlyti daug platesnį filmų pasirinkimą. Apie naujus lietuviškus filmus girdime nuolat ir jie sutraukia pilnas sales žiūrovų. Galime tik spėlioti, kas lėmė ši lietuviškų filmų proveržį. Ar šie filmai auditorijos dėmesio sulaukė dėl savo kilmės, ar įdomiomis siužetinėmis linijomis, o gal pagrindinis žiūrinčiųjų motyvas yra daugelyje filmų vaidinantys garsūs lietuvių aktoriai ir kiti pramogų pasaulio atstovai?

Akimis perbėgant per lietuviškų romantinių filmų sąrašą taip pat radau nemažai gerų kūrinių, bet vienas iš labiausiai man patikusių filmų yra Justino Krisiūno romantinė drama ,,Emigrantai''. Šis filmas yra su gilia potekste, jame gvildenama emigracijos problema, kaip ji keičia asmens santykius su draugais, šeima, mylimuoju. Filme vaizduojama šiek tiek naivi, idealizuota, paauglių Monikos ir Lino meilės istorija, kuri jų manymu turėjo tęstis amžinai, bet netikėta žinia apie Monikos visos šeimos persikraustymą į Londoną, jų meilę sudaužo į šipulius ir širdyse palieka randus visam gyvenimui.

Nors daugeliui šis filmas gali nepalikti tokio gero įspūdžio dėl savo gana mėgėjiško formato ir jaunų pagrindinių aktorių, kurių jaudulį galime įžvelgti pasireiškiant ne visiškai profesionalia vaidyba, bet aš šį filmą vertinu labai palankiai dėl puikios pagrindinės minties. Filmo cinkeliu galėčiau įvardinti jo pradžią ir apibendrinimą, šios filmo vietos duoda peno apmąstymams apie emigracijos problema, kuri vis dažniau paliečia asmeniškai kiekvieną iš mūsų. Šį filmą siūlau pažiūrėti tiems, kurie yra įsitikinę, jog pirmosios meilės neįmanoma pamiršti.


Gabrielė Lukšytė: Nejaugi yra kitokių siaubo filmų?!

Turbūt, nieko nėra baisiau nei prarasti savo vaiką. Sakoma, kad taip tėvai praranda dalelę savęs. Tik panašu, kad nevisi tėvai gali susitaikyti su netektimi. O gal siela negali susitaikyti su mirtimi?

Filmo plakatas iš www.totalswindon.com

Jauna amerikietė Greta, bėgdama nuo asmeninių problemų, atsikrausto į Angliją, kur jos laukia auklės darbas. Mergina nustėrsta sužinojusi, kad pagyvenusios poros sūnus - natūralaus dydžio lėlė. Greta, likusi viena su lėle, net neketina laikytis šeimininkės nustatytų taisyklių, tačiau labai greitai supranta, kad taisyklių laikytis teks - lėlė gali būti gyva...



Pradėkime nuo to, kad VAU! 2016 metais pasirodęs William Brent Bell filmas „Šėtono vaikas“ (anlg. "The Boy"), kuriame vaidina ir „Vaikštantys numirėliai“ (angl. "The Walking Dead") žvaigždė Lauren Cohan, mane sužavėjo. Buvau nemažai girdėjusi apie šio filmo pasirodymą dar praėjusių metų pabaigoje, bet kažkodėl viskas labai greitai nurimo ir iš aplinkinių nesulaukiau jokios reakcijos į šį filmą. Kodėl? Greičiausi todėl, kad daugelis kinomanų paskaitę aprašymą „nurašė“ šią kino juostą, kaip „jau matytą“ arba pasirinkusią „išsemtą“ temą. Dėl to labai džiaugiuosi, kad įsijungiau šį siaubo filmą net nepaskaičius aprašymo (vienas protingiausių mano sprendimų). Visų pirma - scenarijus. Vos pradėjus žiūrėti išsigandau, kad vėl teks kentėti „Anabelės“ ar „Mirtina tyla“ tipo filmą, kai lėlė žudikė tiesiogine prasme išskerdžia visus esančius aplink, žodžiu, „Vaiko žaidimai“. Juostai įsisukus supratau, kad labai labai klydau. Nenoriu sugadinti žiūrėjimo malonumo tiems, kurie nematė šio filmo, todėl pasakysiu tik taip: kažkur savo pasąmonėje lyg ir atrandu panašaus scenarijaus filmą, bet kadangi negebu atsiminti jo pavadinimo, tai sakykime, kad šis - tikrai išskirtinis. Garso takelis pernelyg išreikštas pristatomajame filmuke, tačiau filme jis labai nuslopintas ir tai netrukdo sutelkti dėmesį į tikrai svarbias filmo detales. Aktorių vaidyba, sakyčiau, pusėtina: lyg ir nėra prie ko prikibti, bet neatradau ir už ką pagirti. Tiesa, pagrindinė aktorė apsipratusi su lėle atrodė šiek tiek kvaištelėjusi (tikiuosi, kad tai tebuvo vaidybos dalis). Apskritai filmas naujas ir įdomus, turintis itin netikėtą kulminaciją . IMDb vertina jį 6/10, o kaip naujam siaubo filmui tai yra tikrai nemažai. Nuoširdžiai rekomenduoju peržiūrėti „Šėtono vaiką“ visiems, kurie pasiilgo kažko netikėto ir šiurpaus.